22 maja 2024

Jak zmniejszyć ilość śmieci w domu?

Każdego dnia w każdym domu produkowane są ogromne ilości odpadów. Co prawda, nawet jeśli są poddawane prawidłowej segregacji i ostatecznie trafiają do recyklingu, nie można mówić o rozwiązaniu problemu. Wywóz odpadów do odpowiedniego miejsca składowania i utylizacji to tylko jeden krok, jaki możemy wykonać w kierunku dbania o środowisko. Dowiedz się jednak, co zrobić, aby produkować te śmieci w mniejszych ilościach.

22 maja 2024

Czas rozkładu poszczególnych rodzajów odpadów

Ilość odpadów produkowanych przez każdego z nas jest zaskakująco duża. Nic więc dziwnego, że firmy specjalizujące się w ich transporcie, każdego dnia mają mnóstwo pracy. Jedynie część tych śmieci jest poddawana recyklingowi. Wiele odpadów trafia na wysypisko, gdzie pod wpływem czasu, ulega rozkładowi.

22 maja 2024

Czy gruz zawsze jest odpadem?

Remont dowolnej nieruchomości przyczynia się do produkcji dużych ilości odpadów. Osoby, które je przeprowadzają, często korzystają z usług firm oferujących wywóz gruzu oraz odpadów komunalnych. Czy gruz też należy traktować jako odpad? Już we wstępie warto podkreślić, że może on być cennym materiałem budowlanym.

22 maja 2024

Wpływ śmieci na środowisko

Artykuły jednorazowego użytku, kupowanie rzeczy, które tak naprawdę nie są potrzebne, albo tych, które szybko ulegają zniszczeniu – to tylko niektóre przyczyny nadmiernej produkcji śmieci. Duże ilości odpadów bywają problematyczne. Trudno pomieścić je w przydomowych koszach, a wielu z nich w ogóle nie można wrzucać do tych pojemników. To nierzadko motywuje do tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci, a wysypiska te mają negatywny wpływ na środowisko. W jaki sposób mu zagrażają?

22 maja 2024

Wywóz odpadów budowlanych dawniej a dziś

Aktualnie wywóz odpadów budowlanych oferują specjalne firmy, które mają nie tylko stosowne uprawnienia, ale też doświadczenie i profesjonalny sprzęt. Ponadto kładzie się duży nacisk na segregację tych śmieci. Obowiązkowo trzeba postępować zgodnie z określonymi procedurami, jakich dawniej nie było. Jak dokładnie wygląda wywóz śmieci teraz, a jak proces ten przebiegał kiedyś?

22 maja 2024

Kontener na odpady – co można w nim umieścić?

Odkąd dbanie o środowisko naturalne nabrało tak dużego znaczenia, popularną stała się usługa wywóz śmieci w kontenerach. Podczas budowy czy remontu, powstaje mnóstwo rozmaitych śmieci. Wśród nich jest znacznie więcej odpadów niż tylko czysty gruz. Co w związku z tym można umieszczać w kontenerach na odpady budowlane?

22 maja 2024

Recykling na świecie – najczęściej stosowane metody

Doskonale wiemy, jak wygląda, recykling śmieci w Polsce. Do jakich zasad i procedur musimy się dostosowywać. Warto zorientować się też, jakie metody recyklingu stosuje się na świecie, na przykład w krajach azjatyckich i europejskich. Czy inne kraje lepiej radzą sobie z gospodarowaniem odpadami?

22 maja 2024

Czysty gruz czy mieszane odpady budowlane? Jak je odróżnić?

Podczas remontu, budowy, czy tym bardziej rozbiórki, powstają duże ilości odpadów. Wśród nich znajdują się czysty gruz oraz zmieszane odpady budowlane. Wiele osób traktuje je na równi, co często utrudnia dalsze gospodarowanie tymi zanieczyszczeniami. Warto więc wiedzieć, co dokładnie jest czystym gruzem, a co zalicza się do odpadów mieszanych.

22 maja 2024

Czyim obowiązkiem jest oczyszczanie miast?

W każdym mieście można natknąć się na rozmaite śmieci, zalegające w przydrożnych rowach, na chodnikach i trawnikach. Czysta przestrzeń tworzy miłą atmosferę i odpowiednie warunki do życia dla wszystkich mieszkańców. Dlatego ważne jest regularne sprzątanie miast. Wywóz odpadów budowlanych, czyszczenie chodników i dróg, a także przystanków i terenów zielonych, to zadania dla specjalnie utworzonych podmiotów. Jednak, czy oczyszczanie miast jest wyłącznie obowiązkiem tych firm?