Jak pozbyć się śmieci? Tylko legalne sposoby

Kary za nielegalne składowanie i wyrzucanie śmieci w niedozwolonych miejscach są coraz surowsze. To motywuje ludzi do ostrożniejszego gospodarowania odpadami. Doszukują się więc nowych, ale tylko legalnych sposobów pozbywania się śmieci. Jakie możliwości są dziś dostępne w tym zakresie? Podpowiadamy!

Samodzielny wywóz śmieci – gdzie i jak to zrobić?

Samodzielny wywóz śmieci to jeden ze sposobów pozbywania się ich ze swojego otoczenia. Można dostarczyć odpady do PSZOK, czyli do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Działają we wszystkich większych miastach. Trzeba mieć jednak własny transport, a to już dla większości poważny problem. Ponadto należy pamiętać o konieczności właściwej segregacji tych odpadów. Nie mogą być zmieszane. Jeśli wywozimy stare meble, to na samochodzie mają być stare meble. Jeśli odpadem jest gruz, to musi być sam gruz. W tej sytuacji mając do uporządkowania dużą przestrzeń, a co za tym idzie, dużą ilość śmieci różnego rodzaju, konieczny jest wywóz na kilka razy. To generuje wysokie koszty. W związku z tym opcja jest dla osób, które posiadają własny samochód przystosowany do transportu odpadów, a do tego mają zasobny portfel, bo w tym przypadku tanio na pewno nie będzie.

Należy również pamiętać, że w niektórych PSZOK obowiązują pewne limity, dlatego nie zawsze można w ten sposób pozbyć się wszystkich posiadanych odpadów.

 

Wywóz śmieci – usługa świadczona przez firmy specjalizujące się w tej branży

Biorąc pod uwagę powyższe, warto mieć na uwadze, że na rynku działają firmy, które oferują transport śmieci na zlecenie. Usługa ta wiąże się z wynajęciem kontenera. Firma dostarcza pojemnik, a jeśli jest taka potrzeba, kilka pojemników, po czym samodzielnie odbiera zapełniony i transportuje do punktu utylizacji. Wszystko przebiega profesjonalnie, sprawnie i przede wszystkim legalnie.

Kontenery na odpady cieszą się dużym zainteresowaniem i przeważnie są zamawiane podczas generalnego remontu domu czy mieszkania, przenoszenia biura, rozbiórki rozmaitych obiektów, przebudowy sklepu czy innych budynków i sprzątania opuszczonych zabudowań. Kontenery na śmieci zamawiają osoby prywatne, które zdecydowały się na uporządkowanie strychu, piwnicy, czy innego pomieszczenia, do tej pory służącego jako przestrzeń do składowania starych i bezużytecznych rzeczy. Oferta jest skierowana do osób prywatnych i firm, w tym firm budowlanych.

Wywóz śmieci w kontenerze to rozwiązanie, które umożliwi pozbycie się rozmaitych odpadów w zgodzie z prawem. Doradca pomoże wybrać odpowiedni kontener, przystosowany do rodzaju odpadów i ich ilości. Wbrew pozorom usługa jest korzystna. Tak jest profesjonalnie, wygodnie, sprawnie, zupełnie bezproblemowo i co najważniejsze, legalnie. Nierzadko również korzystnie pod względem finansowym.

Skontaktuj się z nami, a nie tylko pomożemy Ci wybrać odpowiedni kontener, ale też przedstawimy koszt usługi. Sam ocenisz, co opłaci Ci się najbardziej. Jesteśmy firmą, która działa w branży gospodarowania odpadami od wielu lat. Oferujemy legalny wywóz śmieci w kontenerach.