Wynajem kontenerów na śmieci – co obejmuje usługa?

Kontenery na śmieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród firm na co dzień generujących duże ilości odpadów, ale również wśród osób prywatnych. W gospodarstwach domowych też robi się remonty, porządki, a wszystko to przyczynia się do produkcji rozmaitych śmieci. Z racji faktu, iż trzeba pozbyć się ich zgodnie z prawem, na myśl przychodzi kontener. Co dokładnie obejmuje ta usługa? Wyjaśniamy poniżej.

 

Kompleksowe i sprawne usługi wywozu nieczystości z Warszawy

Na czym polega usługa wynajmu kontenerów na śmieci?

Wynajem kontenerów na śmieci to najlepszy sposób na legalne pozbycie się wszelkiego rodzaju odpadów produkowanych w firmie i w domu. W kontenerze można umieścić przede wszystkim następujące śmieci:

  • stare meble,
  • materiały izolacyjne,
  • gruz,
  • odpady poremontowe,
  • odpady zmieszane.

To zupełnie inne odpady niż te, które umieszcza się w przydomowych śmietnikach na odpady komunalne. Czyli do kontenerów wrzuca się śmieci, których nie można wyrzucić do koszy znajdujących się na przydomowej posesji.

Tego typu śmieci są odbierane przez naszą firmę, a następnie utylizowane. Dzięki temu, że mamy w ofercie kontenery o różnej pojemności: KP2 – 2 m3, KP5 – 5 m3, KP7 – 7 m3, KP15 – 15 m3, a do tego worki Big-Bag, możemy odebrać od klienta każdą ilość odpadów.

W ramach usługi wynajem kontenerów na odpady, wykonywane są następujące czynności:

  • podstawienie kontenera o wybranej pojemności pod wskazany adres,
  • załadunek śmieci, jeśli można to zrobić od razu:
  • wyniesienie starych mebli i innych przedmiotów z pomieszczeń,
  • uporządkowanie terenu po budowie lub remoncie,
  • odbiór i transport kontenera do punktu utylizacji.

Ponadto firma doradza klientowi w ustaleniu optymalnej pojemności kontenera. Dostarcza i odbiera kontener w ustalonym terminie, a w razie potrzeby, przywozi kolejny pojemnik.

 

W jakich sytuacjach skorzystać z usługi wynajem kontenerów na śmieci?

Wynajem kontenerów to usługa dla firm i osób prywatnych. Zamówić ją warto w wielu sytuacjach. To dlatego, że w kontenerze można umieścić: odpady wielkogabarytowe, czyli wspomniane meble, ziemię i odpady zielone, złom, gruz, odpady remontowo-budowlane, materiały izolacyjne, papę, azbest, odpady zmieszane. W związku z tym niezależnie od tego, czy ktoś jest na etapie porządkowania strychu, czy przeprowadzania generalnego remontu całego domu, powinien zainteresować się tą usługą. Powinien to uczynić, nawet jeśli po prostu zgromadził dużą ilość śmieci i właśnie przyszedł czas, by się ich pozbyć. Zanim klient zamówi kontener na śmieci, powinien poinformować przedstawiciela firmy o tym, co będzie do niego wrzucał. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na konieczność wyboru odpowiedniego pojemnika, ale również z uwagi na fakt, iż wywóz konkretnych rodzajów odpadów wpływa na koszt usługi.

 

Zakres usługi – wynajem kontenera na śmieci, jest bardzo szeroki. Ma to na celu pomoc osobom potrzebującym w legalnym pozbywaniu się zalegających i regularnie produkowanych odpadów. Podmiot świadczący usługę podchodzi do klienta w sposób elastyczny, tak by zaspokoić indywidualne potrzeby każdego z nich. Potrzebujesz kontenera? Skontaktuj się z naszym doradcą.