Co wpływa na cenę wynajmu kontenera?

Podczas budowy czy remontu, a nawet generalnych porządków, produkuje się duże ilości rozmaitych śmieci. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale temat jest jak najbardziej, warty poruszenia, bo przecież wszystkich tych odpadów trzeba pozbyć się w sposób legalny i rzetelny. Najlepszą na to metodą jest wynajem kontenerów. Pytanie tylko, ile to kosztuje? Co wpływa na cenę usługi?

Kontenery na odpady – wielkość ma znaczenie

Zacznijmy od tego, że w ofercie firm znajdują się kontenery o różnej pojemności. I między innymi to właśnie ich wielkość ma wpływ na cenę usługi. Mniejsze kontenery są tańsze, większe droższe. Najmniejsze mają około 2m3. Jedne z największych zaś około 15 m3. A pomiędzy tymi rozmiarami są jeszcze kontenery o pojemności 5 m3 i 7 m3. Ponadto firmy oferują worki Big-Bag, które są najmniej pojemne, ale idealne nawet do transportu niedużych ilości gruzu. Do większego kontenera klient załaduje większą ilość odpadów. W efekcie tego firma będzie musiała pobrać za tę usługę większą opłatę. Zresztą sam transport kontenera o większej pojemności, większym ciężarze, będzie wymagał większego wysiłku. Wpłynie między innymi na zużycie większej ilości paliwa. W zawiązku z tym wytłumaczalne i zrozumiałe jest, że większy kontener na odpady będzie więcej kosztował.

Kontenery na śmieci – wybór zależy od rodzaju odpadów

Kontenery na śmieci o pojemności około 2 m3 nadają się do załadunku przy niewielkich pracach remontowych i porządkowych. Można w nich umieszczać gruz oraz inne odpady budowlane, stare meble i pozostałe śmieci. Te o pojemności 5 m3 świetnie sprawdzą się przy wyrzucaniu starych gratów ze strychu, piwnicy, czy garażu. Większe kontenery o pojemności 15 m3 najczęściej zamawia się przy większych remontach i podczas budowy. Lądują w nich wszystkie zmieszane odpady budowlane. Rodzaj i ilość odpadów wpływają na wybór kontenera konkretnej wielkości, a jego wielkość jak wiadomo, wpływa na cenę usługi.

Kontener na zamówienie – lokalizacja

Kontenery na zamówienie cieszą się dziś dużym zainteresowaniem. Zamawiają je osoby prywatne i firmy z Warszawy, a także z okolicznych miejscowości. Jeśli firma musi pokonać długą trasę, aby dostarczyć klientowi kontener, a później jeszcze raz wysłać kierowcę w to samo miejsce po zapełniony pojemnik, to wiadomo, że cena usługi będzie wyższa, niż w przypadku klienta, który mieszka jedynie 2 km od siedziby firmy. Także cenę usługi generuje również odległość punktu, do którego firma ma dostarczyć kontener, od jej siedziby.

 

Bez względu na to, jak duży kontener będzie potrzebny, co będzie trzeba do niego załadować i jak daleko jest firma, która tę usługę świadczy, warto z niej skorzystać. Powodów jest wiele. Przede wszystkim zamawiając kontener, można wygodnie pozbyć się śmieci różnego rodzaju. W dodatku legalnie! W przeciwnym razie byłoby trzeba samodzielnie dostarczyć je do PSZOK albo jeszcze wynająć kosztowny transport. Jeśli masz odpady budowlane lub inne zalegające śmieci, w najbliższym czasie planujesz remont czy porządki, skontaktuj się z nami. Zaproponujemy Ci kontener o pojemności, która umożliwi Ci pozbycie się wszystkich niechcianych zanieczyszczeń. Gdy ustalimy szczegóły, od razu poinformujemy Cię o cenie usługi.