Segregacja śmieci ważna nie tylko w czasie pandemii

W czasie pandemii robiliśmy wszystko, by nie zarazić się covidem. Wyrzucaliśmy wszelkie odpady, sprzątaliśmy mieszkania jeszcze intensywniej i dokładniej niż kiedykolwiek. Pozbywaliśmy się niepotrzebnych rzeczy i zalegających gratów. Oczywiście wszystko z zachowaniem ostrożności. Tak naprawdę wszystkie śmieci w pewnym sensie stanowią zagrożenie dla ludzi, dla całego środowiska. Dlatego ważna jest ich prawidłowa segregacja i to, by trafiały do odpowiednich punktów, a nie zalegały na trawnikach, w rowach, lasach i na prywatnych posesjach.

Kontenery na śmieci, czyli sposób na legalne pozbycie się odpadów

W każdym domu generowane są odpady różnego rodzaju. Są to śmieci komunalne, które umieszczamy w przydomowych koszach, dbając o to, aby butelki plastikowe trafiały do plastiku, szklane do szkła, a papier do papieru. Jednak wielu odpadów, jakie powstają w gospodarstwie domowym, nie można umieścić w tych pojemnikach. Co więcej, niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla środowiska, a gdy trafią w niewłaściwe miejsce, mogą wyrządzić wiele szkód. Co z nimi zrobić?

Do tego celu służą między innymi kontenery na śmieci oferowane przez firmy zajmujące się ich wywozem. Zabiorą więc gruz, papę, materiały izolacyjne oraz pozostałe odpady budowlane. W dodatku meble, odpady zielone i ziemię. Firma zajmująca się wywozem śmieci jest również w stanie odebrać szkodliwy azbest, który wymaga specjalnego traktowania. Na zlecenie klientów transportuje watę szklaną oraz wełnę mineralną. Wszystko w odpowiednio dobranych kontenerach, z zachowaniem bezpieczeństwa i dbałość o środowisko.

Wywóz śmieci w kontenerze – na czym polega usługa

Usługa, jaką jest wywóz śmieci w kontenerze, polega na dostarczeniu pojemnika pod wskazany adres i odebraniu zapełnionego. Tak transportowane śmieci trafiają do punktu recyklingu. Wszystko przebiega legalnie, rzetelnie, sprawnie. Wcześniej doradca z firmy pomaga wybrać optymalny rozmiar kontenera, tak by klient nie przepłacił za dużo większy pojemnik, niż ten, jakiego faktycznie potrzebuje. Czasem firma jest w stanie dostarczyć kontener nawet tego samego dnia, w którym klient zgłasza chęć skorzystania z usługi. Firma udostępnia go na 7 dni, choć może zabrać go szybciej, a jeśli trzeba, wydłużyć czas korzystania z pojemnika.

Dlaczego warto zamówić kontener na odpady?

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z usługi – wynajem kontenerów na odpady. Oto najważniejsze:

  • Wygodny sposób na pozbycie się wszelkich odpadów, głównie tych, których nie można umieścić w przydomowych koszach na śmieci komunalne.

  • Legalny sposób na pozbycie się odpadów.

  • Możliwość pozbycia się śmieci niebezpiecznych dla ludzi i środowiska.

  • Brak konieczności załatwiania drogiego transportu, czy samodzielnego transportowania śmieci do PSZOK.

  • Brak ograniczeń w ilości odpadów, jakie można załadować do kontenera.

  • Gwarancja otrzymania faktury lub rachunku za wykonaną usługę.

 

Jeśli potrzebujesz kontenera na śmieci, niezależnie od tego, co znajduje się w tych odpadach, skontaktuj się z nami. Skorzystaj z naszej oferty, wybierz kontener na odpady, jaki spełni Twoje potrzeby. A w razie niezdecydowania i wątpliwości, chętnie doradzimy. Mamy ogromne doświadczenie w transporcie odpadów różnego typu w kontenerach o różnej pojemności. W ofercie posiadamy też worki Big-Bag. Pamiętaj, że śmieci i niepotrzebnych gratów trzeba pozbywać się na bieżąco nie tylko, gdy jest na to czas albo pojawiają się obawy takie jak w przypadku covida. Należy robić to rzetelnie i legalnie. Zapraszamy do współpracy!