Co zrobić z odpadami budowlanymi? Gdzie je wyrzucić, komu i do czego mogą się przydać?

Wystarczy mały remont łazienki albo kuchni, a już powstają odpady budowlane. Ich ilość wzrasta wraz ze wzrostem remontowanej powierzchni. Pierwsze, co przychodzi na myśl, celem usunięcia nietypowych śmieci, to kontenery na odpady. W rzeczywistości jednak sposobów na pozbycie się ich jest nieco więcej. Warto wiedzieć, co można zrobić z odpadami budowlanymi, na wypadek remontów przeprowadzanych w przyszłości.

Co zrobić z odpadami po remoncie?

Mając odpady budowlane zgromadzone w wyniku przeprowadzonego remontu, budowy albo rozbiórki, można pozbyć się ich na wiele sposobów.

Wykorzystać ponownie

Wśród nich znajdują się między innymi następujące śmieci: płytki, cegły, drewno, szkło, płyty kartonowo-gipsowe, styropian, złom oraz gruz. Chcąc ponownie wykorzystać te odpady, trzeba najpierw przeprowadzić solidną segregację. Bo przykładowo tylko czysty gruz nadaje się do ponownego wykorzystania podczas tworzenia fundamentów, utwardzania dróg, czy wykonania drenażu terenu. Jeśli ktoś planuje konkretne prace budowlane, może budowę ogrodzenia, czy chociaż wykonanie podjazdu do garażu, warto ten gruz w czystej postaci pozostawić.

Oddać potrzebującym

Wiele osób przygotowujących się do budowy domu, a także wielu innych prac remontowo-budowlanych potrzebuje czystego gruzu, będącego typowym odpadem budowlanym. Zwykle muszą go kupić, ale jeśli jest okazja, bardzo chętnie przyjmują te odpady od osób, które ich nie potrzebują. Warto więc zorientować się, czy w okolicy jest ktoś, kto tego gruzu potrzebuje.

Wyrzucić do kontenera

Jeśli gruz ani też pozostałe odpady budowlane nie są nikomu potrzebne, ani też osoba ta nie ma czasu na szukanie kogoś, kto je z chęcią przyjmie, powinna zamówić kontener. Usługa wywóz odpadów budowlanych w kontenerach cieszy się dużym zainteresowaniem. Firma dostarczy kontener odpowiedniej wielkości albo worek Big-Bag, a następnie odbierze go po załadowaniu. Osoba korzystająca z usługi nie będzie musiała załatwiać transportu do PSZOK, ani też martwić, czy firma odbierze posiadaną ilość odpadów.

Dlaczego kontener na odpady budowlane to dobry wybór?

Kontenery na odpady budowlane cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To zapewne dlatego, że pozbywanie się śmieci budowlanych tym sposobem jest wygodne i legalne. Firmy działają rzetelnie i sprawnie. Mają kontenery o różnej pojemności, od 2 do 15m3. Do tego worki Big-Bag, które też nadają się do transportu odpadów budowlanych, zmieszanych i czystego gruzu. Wystarczy poinformować firmę, co zamierza się wyrzucić, jakiego rodzaju odpady się posiada, aby móc umieścić je w kontenerze i skutecznie się ich pozbyć.

Wynajem kontenerów to usługa korzystna cenowo. Jedyne, co stoi po stronie klienta, to złożenie zamówienia, załadunek i uregulowanie płatności. Niczego nie trzeba tu nadzorować, dbać o to, aby odpady trafiły do punktu selekcji itd. Wszystkim zajmie się firma oferująca usługę.

Taką usługę znajdziesz w naszej ofercie. Nasza firma w transporcie i gospodarowaniu odpadami budowlanymi oraz pozostałymi odpadami niestandardowymi specjalizuje się od wielu lat. Mamy ogromny wybór kontenerów o różnej pojemności, odpowiednie pojazdy i doświadczonych pracowników. Na swoje usługi wystawiamy faktury. Wszystko przebiega rzetelnie i legalnie. Gwarantujemy minimum formalności i fachowe doradztwo.