Jak dobrze wybrać kontener na gruz?

Prace remontowo-budowlane przyczyniają się do produkcji dużych ilości gruzu. Gruzu, którego trzeba pozbyć się jak najszybciej i legalnie. Z tego też powodu zamawia się kontenery na gruz. By jednak skorzystać z usługi, trzeba wiedzieć, jaki pojemnik w danej sytuacji będzie najlepszy. Jak więc wybrać kontener, by sprostał oczekiwaniom jego użytkownika w czasie wspomnianych prac porządkowych?

Co można umieścić w kontenerze?

Kontener to bardzo dobry sposób na legalne pozbycie się odpadów po remoncie czy budowie. To jedyny rozsądny sposób na pozbycie się gruzu. W kontenerze tym można umieszczać zarówno gruz w czystej postaci jak też gruz zmieszany – różne rodzaje gruzu, zmieszane odpady betonowe, gruz ceglany, odpady materiałów ceramicznych oraz elementów wyposażenia. Należy tylko pamiętać, że wybór tych pojemników jest bardzo duży, w związku z czym planując prace porządkowe i wywóz gruzu, należy zastanowić się nad optymalną pojemnością.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kontener na gruz?

Wybierając kontener na odpady budowlane, czyli na wspomniany gruz, należy wziąć pod uwagę:

  • rodzaj odpadów,
  • ilość odpadów,
  • wielkość odpadów,
  • a co za tym idzie, pojemność kontenera.

Kontenery na gruz różnej pojemności

Kontenery zależnie od pojemności, nadają się do transportu odpadów różnego rodzaju. I tak na przykład:

  • Kontener o pojemności 2m3 jest odpowiedni do gromadzenia odpadów powstających w ramach przeprowadzania niewielkich remontów. Na przykład podczas kucia ścian.
  • Kontener o pojemności 5m3 jest odpowiedni do transportu odpadów powstałych w wyniku większych prac remontowych, a nawet w czasie kapitalnego remontu.
  • Kontener o pojemności 7m3 nadaje się już do wykorzystania na niewielkich placach budowy. Sprosta oczekiwaniom osób przeprowadzających remont małych domów, apartamentów, mieszkań o dużym metrażu oraz domków działkowych.
  • Kontener o pojemności 15m3 to całkiem spory pojemnik, który sprawdza się na placach budowy. To największy kontener, jaki można załadować gruzem.

Jaki kontener na gruz wybrać?

Klient, który dzwoni do firmy, celem zamówienia kontenera, czasem nie potrafi określić, jakiej wielkości pojemnika potrzebuje. Powinien więc poinformować co ma do załadunku, w jakiej ilości albo przynajmniej, co zamierza remontować. Doradca pomoże wybrać wielkość pojemnika, tak by klient zmieścił w nim cały gruz, a z drugiej strony, nie przepłacił za większy kontener, którego w rzeczywistości nie potrzebuje. Należy pamiętać, że pojemnik nie może być przepełniony, a gruz nie może wystawać ponad kontener.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Mamy bardzo duży wybór kontenerów o różnej pojemności. Wszystkie w bardzo dobrym stanie, idealne do transportu gruzu. Pomożemy wybrać optymalną wielkość i dostarczymy Ci go w ustalonym terminie. Poza tradycyjnymi kontenerami oferujemy też worki Big-Bag. Te również nadają się do transportu gruzu w niedużych ilościach.