Na jak długo można wynająć kontener na odpady?

Kontener na odpady jest dostarczany klientowi na określony czas. I nie ma żadnego znaczenia, czy jest to pojemnik na gruz, czy na odpady produkowane na co dzień w gospodarstwach domowych. W takim razie, na jaki okres można wynająć kontener? I co się stanie, jeśli czas wynajmu chcąc nie chcąc się wydłuży?

 

Na jaki okres można wynająć kontener?

Czas, na jaki można wynająć kontener, zależy w głównej mierze od konkretnej firmy, a każda z nich, choć działa w jednakowej branży, może robić to na zupełnie innych zasadach. Przeważnie firma oferująca wynajem kontenerów na śmieci, dostarcza je w ciągu 72 godzin. Chodzi tu o kontenery o pojemności do 4,7 m3. Kontenery o pojemności większej niż 4,7 m3, dostarcza do 7 dni. Z kolei zapełnione odbiera od klienta do 7 dni. Przeważnie takie szczegóły są ustalane indywidualnie, ponieważ czasem klient potrzebuje szybko pozbyć się śmieci, by móc zająć się kolejnymi pracami. Także wszystko jest do dogadania. Z reguły do 7 dni klient musi ten kontener oddać, a więc wpuścić firmę na swój teren, celem odebrania pojemnika. Jeśli podczas tego czynu klienta nie będzie na miejscu, firma będzie miała prawo wejść na teren, na którym znajduje się kontener i go zabrać. Nie zrobi tego, jeżeli klient będzie zalegał z płatnościami. Odbierze pojemnik dopiero po uregulowaniu wszystkich należności.

Wydłużenie czasu wynajmu kontenera – czy to możliwe?

Czasem klient potrzebuje kontenera nieco dłużej. Nie ma ludzi do załadunku, być może międzyczasie musi wykonywać też inne prace. Przyczyn jest wiele, ale najważniejsze jest to, że ten czas wynajmu da się bez problemu wydłużyć. Co więcej, ustalenie nowego terminu odbioru kontenera nie musi kończyć się żadnymi formalnościami.

Pytanie w takim razie, co z opłatami? Opłata za każdy kolejny dzień po terminie wynosi 10 procent początkowo ustalonej kwoty.

Czas wynajmu kontenera może być wydłużony, podobnie jak w czasie wynajmu tego pierwszego, mogą być podstawiane kolejne pojemniki, jeśli okaże się, że jeden to za mało. Wszystko jest kwestią indywidualnego ustalenia.

 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, każda firma oferująca wynajem kontenerów działa na własnych zasadach. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy, należy zapoznać się z tymi warunkami i wypytać o każdy szczegół, o każdą sytuację. Także o to, co będzie, jeśli pojawi się potrzeba przedłużenia czasu wynajmu pojemnika albo dostarczenia kolejnego po zapełnieniu pierwszego.

 

Nasza firma od lat zajmuje się wywozem śmieci i legalną utylizacją. Działamy elastycznie, w związku z czym dążymy do tego, aby sprostać najśmielszym oczekiwaniom każdego naszego klienta. Wydłużamy czas wynajmu kontenera, gdy jest taka potrzeba. Podstawiamy nowe pojemniki, gdy klient ma więcej śmieci do wywozu. Jesteśmy gotowi dogadać się w każdej sprawie. Dlatego, jeśli potrzebujesz kontener na odpady, skontaktuj się z naszym doradcą. Nasza ekipa działa profesjonalnie, sprawnie i co najważniejsze, skutecznie. Pozbądź się śmieci w legalny sposób i dbaj nie tylko o swoje otoczenie, ale i o środowisko.