Jak pozbyć się cegieł i kamieni po rozbiórce?

Rozbiórka nawet najmniejszego budynku to proces skomplikowany i długotrwały. Podczas tych prac produkowane są niezliczone ilości rozmaitych odpadów. Wśród nich znajdują się cegły i kamienie. Najrozsądniejszym sposobem pozbywania się tego rodzaju śmieci budowlanych, jest wynajem kontenera. Duży wybór pojemników o różnej pojemności daje możliwość dopasowania jednego z nich do zakresu wykonywanych prac. Nie zapominajmy jednak, że są też inne metody. Rozważmy je w pierwszej kolejności.

 

Ponowne wykorzystanie na budowie

Stare cegły, które są jeszcze w dobrym stanie, można ponownie wykorzystać podczas remontu mieszkania czy domu. Nie chodzi tu dokładnie o wznoszenie budynków od podstaw, ale o aspekty dekoracyjne. Ceglane zabudowy ściany mogą być doskonałym wykończeniem kuchni. Materiał ten świetnie nada się również do wykonania ściany z efektem muru. A jeśli ktoś od dawna marzy o własnym kominku, może warto wykorzystać cegły do tego celu? To niewątpliwie opcja dla tych, którzy poza wyburzaniem, mają w planach kolejne prace budowlano-remontowe.

 

Zastosowanie przy aranżacji przydomowego ogrodu

Stara cegła, jeśli jest w dobrym stanie, może posłużyć do wykonania rozmaitych nawierzchni, na przykład pod taras. Ponadto można ją wykorzystać do wykończenia ogrodzenia, w tym do budowy słupków. Cegła pochodząca z rozbiórki może być doskonałym materiałem do budowy altanek ogrodowych, czy altan śmietnikowych. W ogrodzie sprawdzi się również kamień porozbiórkowy, który na wielu przydomowych działkach pełni funkcję jako materiał do tworzenia podjazdów, schodów, ścieżek, czy oczka wodnego. By jednak wykorzystać te materiały we wspomnianym zakresie, trzeba mieć pewne zdolności, chęci do budowania czegokolwiek i warunki. Czasem pozostaje więc tylko przekazanie cegieł i kamieni osobom potrzebującym.

Przekazanie osobom potrzebującym

Wystarczy wystawić ogłoszenie w internecie, informujące o chęci pozbycia się cegieł i kamieni pochodzących z rozbiórki. Nie trzeba na tym zarabiać, wystarczy oddać za darmo. Trzeba tylko mieć na uwadze fakt, iż w czasie prac rozbiórkowych powstają rozmaite odpady, nie tylko czyste cegły i kamienie od razu nadające się do dalszego użytku. W związku z tym konieczne będzie dodatkowe zagospodarowanie pozostałych odpadów. Tak więc pozbycie się cegieł i kamieni całkowicie nie rozwiązuje problemu.

 

Wynajęcie kontenera na odpady budowlane

Jeśli powyższe sposoby z różnych przyczyn jednak nie są dobrym rozwiązaniem problemu zalegających cegieł i kamieni, to warto rozważyć opcję wynajęcia kontenera. Usługa generuje praktycznie same korzyści. Firma dostarczy kontener, w którym klient będzie mógł umieścić zarówno cegły, kamienie, jak i pozostały gruz. W ten sposób kompleksowo pozbędzie się wszystkich odpadów budowlanych. Dostarczy kontener odpowiedniej pojemności, a jeśli zajdzie potrzeba, podstawi kilka pojemników. Samodzielnie odbierze kontener w ustalonym terminie. Ogromną zaletą usługi, jaką jest wynajem kontenera na śmieci budowlane, jest samo to, że są one transportowane do punktu utylizacji, a więc cały ten proces przebiega w pełni legalnie.

Tym sposobem klient może pozbyć się nie tylko cegieł, kamieni i pozostałego gruzu powstałego w wyniku przeprowadzanych prac rozbiórkowych, ale również szkodliwego azbestu, papy i zużytych materiałów izolacyjnych. Wystarczy, że poinformuje o tym firmę, przed ostatecznym wybraniem konkretnego pojemnika. I często właśnie wywóz śmieci w kontenerze jest lepszym rozwiązaniem niż szukanie sposobu na pozbycie się każdego z poszczególnych odpadów z osobna.

Jeśli masz cegły, kamienie, gruz oraz inne materiały i odpady budowlane czy porozbiórkowe, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni kontener. Zabierzemy śmieci, które zalegają na Twoim podwórku czy innym terenie budowy/rozbiórki.