Jak pozbyć się starych mebli? Tylko legalne sposoby!

Chcąc dbać o środowisko, trzeba zacząć od własnego „podwórka”. Należy na bieżąco segregować śmieci komunalne, a przynajmniej raz na jakiś czas robić generalne porządki, pozbywając się tym samym także odpadów innego rodzaju. Śmieci wielkogabarytowe zawsze są odpadami problematycznymi. Wśród nich znajdują się stare meble. Gdzie je wyrzucać?

Najbardziej problematyczne odpady w gospodarstwie domowym

Najbardziej problematyczne odpady w domu, to właśnie wspomniane stare meble. Najczęściej po zakupie nowych te poprzednie upycha się na strychach, w piwnicach i po kątach, ale prędzej czy później i tak przychodzi moment na całkowite pozbycie się ich. Starych mebli nie da się wyrzucić do przydomowego kosza czy pojemnika w altanie śmietnikowej na osiedlu, gdzie umieszcza się odpady komunalne. Co w związku z tym zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Jak legalnie pozbyć się starych mebli?

Stare meble, jeśli tylko są jeszcze sprawne i w dobrym stanie wizualnym, można sprzedać albo po prostu oddać potrzebującym. Często jednak długo nieużywane, szczególnie na zimnym i zawilgoconym strychu, ulegają zniszczeniu, w efekcie czego nadają się już tylko do wyrzucenia. W takim razie pytanie – jak pozbyć się starych mebli?

W poszczególnych gminach, w ustalonych terminach stare meble są odbierane przez specjalne firmy. Jednak nie dzieje się to zbyt często, co wiązałoby się z koniecznością jeszcze dłuższego ich przechowywania. A jeśli okaże się, że trzeba natychmiast pozbyć się starych gratów? I na to jest sposób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usługi typu wywóz odpadów na zlecenie. Po zamówieniu usługi i ustaleniu szczegółów firma dostarcza kontener odpowiedniej wielkości, a następnie odbiera go od klienta, gdy jest już zapełniony. Jest to opcja niezwykle korzystna, ponieważ takie firmy działają legalnie. Dostarczają kontenery różnej pojemności. Zadaniem klienta jest tylko załadować pojemnik w możliwie najkrótszym czasie. Korzystając z tego rozwiązania, może sprawnie pozbyć się zalegających gratów i nie musi robić przerwy w remoncie czy porządkach.

Zamawiając usługę – wywóz mebli w kontenerach, nie musi organizować transportu, ani też zastanawiać się, gdzie te odpady wywieźć. Bo transport to jedno, a miejsce składowania starych śmieci, to zupełnie inna sprawa. Dlatego kontener na odpady to wygoda i gwarancja, że śmieci trafią do właściwego punktu.

Ile kosztuje wywóz odpadów (mebli) w kontenerach?

Wynajem kontenera na odpady wielkogabarytowe jest opłacalny pod względem cenowym. Jednak o konkretnych kwotach można mówić, znając szczegóły. Cena usługi jest uzależniona od wielkości kontenera, ilości kontenerów potrzebnych do całkowitego pozbycia się starych mebli, czasu, przez jaki klient potrzebuje mieć dostęp do pojemnika oraz jego lokalizacji. By poznać szczegółową wycenę usług, trzeba po prostu skontaktować się z przedstawicielem firmy, ustalić niezbędne szczegóły, a ten poinformuje o koszcie usługi.

Co firma zrobi ze starymi meblami?

Firma odbierze zapełniony kontener, a następnie przetransportuje go do specjalnego punktu. W miejscu tym poszczególne meble zostaną zdemontowane, celem uzyskania elementów ułatwiających prawidłową segregację. W meblach poza drewnem czy płytą wiórową znajdują się jeszcze elementy metalowe. Proces przetwarzania tych odpadów musi przebiegać legalnie i w zgodzie z naturą. W związku z tym muszą one trafiać do odpowiednich punktów.

 

Nasza firma odbiera stare meble w całości oraz pozostałości po meblach. Mamy kontenery o pojemności KP2 – 2m3, KP5 – 5m3, KP7 – 7m3, KP15 – 15m3, a nawet worki Big-Bag, które też nadają się do przewozu bezużytecznych mebli. Z racji tego, że i tak będą rozkładane na czynniki pierwsze, można umieszczać je w worku czy w kontenerze w częściach. Zapraszamy do zamawiania usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych. Pomożemy Ci wybrać optymalną pojemność kontenera!