Konsekwencje nielegalnego wywozu gruzu

Nadmierna produkcja śmieci, znacząco utrudnia gospodarowanie nimi. Wynika to między innymi z małej pojemności przydomowych koszy i ograniczeń w wyrzucaniu niektórych rodzajów odpadów, jakim jest na przykład gruz. Jak w legalny sposób można pozbyć się gruzu? Gdzie go wywieźć?

Co grozi za nielegalny wywóz gruzu?

W każdym domu raz na jakiś czas gromadzą się śmieci, których nie można wyrzucić do przydomowych koszy służących do ich segregacji. Przeważnie jest to gruz, ale też inne kłopotliwe odpady typu: zużyte meble, stare rzeczy przez lata gromadzone na strychach i w piwnicach, a także pozostałe śmieci zebrane chociażby po imprezach i innych wydarzeniach.

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach przestrzega prawa i chcąc być w zgodzie z naturą, segreguje odpady. Dbają o to, aby trafiały do odpowiednich miejsc. Ale nie brakuje również tych, którzy są całkowicie na bakier z prawem i nie przeszkadza im to, że śmieci zalegają w przydrożnych rowach, na polach i w lasach. Nierzadko sami pozbywają się ich w ten sposób. Co im za to grozi? Nielegalny wywóz gruzu wiąże się z karą pieniężną w kwocie od 20 do 5000 zł. Jeśli gruz trafi do nieodpowiedniego pojemnika, a do tego uszkodzi śmieciarkę, kara będzie znacznie wyższa. Firma, która zajmuje się wywozem śmieci, może oczekiwać zwrotu kosztów naprawy pojazdu.

Pozbywanie się śmieci w sposób nielegalny, przede wszystkim niekorzystnie wpływa na środowisko. Jeśli chcemy oddychać świeżym powietrzem i napawać się urokami pięknej przyrody, musimy o to środowisko dbać.

Jak legalnie pozbyć się gruzu?

Istnieje co najmniej kilka metod legalnego wywozu gruzu oraz innych odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych i firmach w dużych ilościach. Oto następujące, najczęściej polecane.

Transport odpadów do PSZOK

Śmieci typu papier, szkło czy plastik, bez problemu umieścimy w przydomowych koszach, które wszyscy posiadamy. Jeśli natomiast chodzi o stare meble oraz inne graty, a tym bardziej wspomniany w tytule gruz, możemy przetransportować go do PSZOK. Trzeba tylko wcześniej zapytać, jakie ilości są w stanie przyjąć. Nierzadko konieczne jest również załatwienie transportu. Nie każdy posiada odpowiedni pojazd. Jeżeli posiadamy więcej śmieci i do tego zróżnicowanych, musimy je najpierw posegregować i w takich też partiach je transportować. Nierzadko wiąże się to z niemałymi kosztami. I nie ma co ukrywać, bywa dość problematyczne.

Korzystanie z usług firm oferujących wywóz odpadów w kontenerach

Dobrym sposobem na pozbycie się odpadów typu gruz oraz innych, jest wynajem kontenera. Firmy, które zajmują się wywozem śmieci na zlecenie, posiadają kontenery o różnej pojemności. Dostarczają pojemnik pod wskazany adres, a po zapełnieniu go, transportują do punktu, w którym odpady są poddawane recyklingowi. Warto poinformować firmę, jakiego rodzaju odpady się posiada, gdyż można od razu poddać je segregacji. Jeśli posiada się gruz, to firma zaproponuje odpowiedni kontener. Jeżeli odpadem mają być stare meble, to też dostarczy pojemnik przystosowany do transportu tych śmieci.

Korzystanie z usługi wywóz gruzu w kontenerze to wygoda i gwarancja, że trafią do odpowiedniego punktu. Firmy te posiadają odpowiednie uprawnienia, duży wybór kontenerów, specjalne pojazdy oraz ludzi z doświadczeniem w transporcie odpadów. To najlepszy sposób na legalne pozbycie się gruzu oraz pozostałych odpadów produkowanych w czasie porządków, remontów, budowy i rozbiórki.

 

Tę usługę oferuje nasza firma. Mamy kontenery różnej wielkości. Obsługujemy klientów bardzo sprawnie i profesjonalnie. Na swoje usługi wystawiamy faktury.