Kontener na odpady – co można w nim umieścić?

Odkąd dbanie o środowisko naturalne nabrało tak dużego znaczenia, popularną stała się usługa wywóz śmieci w kontenerach. Podczas budowy czy remontu, powstaje mnóstwo rozmaitych śmieci. Wśród nich jest znacznie więcej odpadów niż tylko czysty gruz. Co w związku z tym można umieszczać w kontenerach na odpady budowlane?

Kontenery na gruz – co można do nich wrzucać?

Podczas rozbiórki, remontu i budowy powstaje przede wszystkim czysty gruz. Pod tą nazwą kryją się: beton, cegły, ceramika, w tym glazura i kafle. Jeżeli więc ktoś zamawia kontener na gruz, musi liczyć się z faktem, iż nic poza tym, co zostało powyżej wymienione, nie można wrzucić do tego pojemnika. Pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać w nim folii, drewna, ani też styropianu.

Zamawiając kontener na gruz, warto zapytać dostawcę o to, co może się w nim znajdować. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i związanych z tym kłopotów. Na tej podstawie łatwiej też będzie wybrać pojemnik odpowiedniej wielkości.

Kontener na odpady budowlane zmieszane

Kontener na odpady budowlane to pojemnik, który umożliwia pozbycie się znacznie większej ilości śmieci. Można umieścić w nim gruz ceglany, materiały ceramiczne, a także beton. Kontener ten służy zarazem do wywozu folii, paneli oraz innych elementów gipsowych. Pojemnik wykorzystuje się ponadto do transportu drewna, stali, opakowań, śmieci bytowych (puszki, butelki), gleby, ziemi oraz niewielkiej ilości styropianu.

Jak widać powyżej, w kontenerze na odpady budowlane zmieszane, można umieszczać dużo więcej śmieci. Czego jednak nie wolno wrzucać do żadnego z tych pojemników?

Czego nie wrzucać do kontenera na odpady budowlane?

Kontener na śmieci po remoncie nie jest pojemnikiem do wyrzucania baterii alkalicznych, litowo-jonowych, litowo-polimerowych, niklowo-kadmowych i niklowo-metalowo-wodorkowych. Należy pamiętać, że zużyte ogniwa są niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także dla powietrza, gleby oraz wody. Te należy pozostawiać w specjalnych punktach. Pojemniki do ich gromadzenia znajdują się w wielu sklepach.

W kontenerach nie mogą znajdować się świetlówki i żarówki energooszczędne. Zawierają w sobie toksyczną rtęć. Dlatego podobnie należy składować je w specjalnych pojemnikach. Pojemniki te nie są też miejscem do wyrzucania sprzętów AGD.

Odpady budowlane niebezpieczne

Firmy zajmujące się wywozem odpadów budowlanych dostarczają specjalne kontenery, które umożliwiają klientom pozbycie się materiałów izolacyjnych: styropianu, waty szklanej i wełny mineralnej. Bez problemu mogą zabrać każdą ilość papy, a nawet azbest – po wcześniejszym poinformowaniu.

 

Nasza firma oferuje kontenery różnej pojemności. Dostarczamy je pod wskazany adres. Zabieramy odpady, których chcą pozbyć się osoby prywatne i firmy. Prosimy jednak, aby przy składaniu zamówienia na usługę wywozu śmieci, informować nas o tym, co jest do zabrania i w jakiej ilości. Wówczas podpowiemy, jaki pojemnik wybrać, a także poinformujemy, czego nie należy do niego wrzucać.