Kto oferuje wywóz gruzu i na czym polega usługa?

Pozostawienie gruzu w lesie bądź w innym niedozwolonym i nieprzystosowanym do tego miejscu, podlega karze grzywny do 500 zł, a w niektórych sytuacjach nawet 5000 zł. Samo przetrzymywanie gruzu może wiązać się z mandatem w wysokości 1500 zł. Dlatego ważne jest, aby pozbyć się go z budowy w sposób legalny i właściwy. Pomóc w tym może firma oferująca profesjonalny wywóz gruzu.

 

Usuwanie gruzu na 3 sposoby

W praktyce istnieją trzy sposoby pozbywania się gruzu z terenu remontu czy budowy. Poniżej szczegóły.

 

1.      Wywóz gruzu do PSZOK

Osoby posiadające odpowiedni pojazd, mogą samodzielnie przetransportować gruz do PSZOK. Punkty te za darmo przyjmują gruz oraz inne odpady budowlane. Ważne jest, tylko aby samochód, który będzie służył do transportu, był do tego celu przystosowany. Niestety nie każdy ma możliwość wyboru tej opcji. Przejdźmy zatem do drugiego sposobu.

 

2.      Przekazanie potrzebującym

Drugim sposobem jest po prostu oddanie gruzu osobom potrzebującym. Jedna osoba wyburza ścianę, przebudowuje dom/mieszkanie, druga natomiast potrzebuje kruszywa do budowy ogrodzenia, fundamentów pod altanę, podjazdu, czy utwardzenia drogi. W związku z tym chętnie przyjmie gruz w każdej ilości. Niektórzy ogłaszają się w serwisach, informując o chęci przyjęcia gruzu. Warto więc ogłosić swoją chęć oddania tych odpadów budowlanych. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mają czas na czekanie, aż ktoś chętny się zgłosi. Często wiąże się to z zatrzymaniem pracy na terenie budowy.

 

3.      Wynajem kontenera na gruz

Trzecia opcja to wynajem kontenera na gruz. Firma dostarcza kontener odpowiedniej wielkości, a po zapełnieniu go, odbiera i transportuje do punktu utylizacji. Proces przebiega bardzo sprawnie i legalnie. Dla klienta jest to wygodne, bo nie musi martwić się, czy ktoś ten gruz przyjmie, jak dostarczyć go do konkretnego punktu, nie musi również wynajmować kogoś z odpowiednim pojazdem, jeśli nie posiada własnego. Całkiem tanim kosztem ma szansę pozbyć się niepotrzebnego gruzu i związanych z nim zmartwień.

 

 

Jak przebiega utylizacja gruzu?

Utylizacja gruzu polega na oddzieleniu większych gruzu od resztek drewna, metalu oraz innych zanieczyszczeń. Następnie trafia do tak zwanej kruszarki, gdzie jest rozdrabniany. W ten sposób jest rozdrabniany do formy żwiru lub jeszcze drobniejszych ziaren. Dzięki temu można wykorzystać ten materiał, jako kruszywo budowlane. Oddając gruz specjalnym firmom, można przyczynić się do tego, że na pozór bezużyteczny odpad, jeszcze komuś posłuży.

 

Nasza firma również oferuje kontenery na gruz. Mamy atrakcyjny wybór tych pojemników. Między innymi: KP2 – 2 m3, KP5 – 5 m3, KP7 – 7 m3, KP15 – 15 m3. Te idealnie nadają się do transportu ciężkiego gruzu. W przypadku małej ilości odpadów proponujemy też worki Big-Bag, które pozwalają klientowi na całkiem spore oszczędności. Po co wynajmować droższy kontener, kiedy ilość gruzu jest bardzo mała. Zachęcamy do informowania nas o ilości dysponowanego gruzu, dzięki czemu będziemy w stanie pomóc w wyborze optymalnego pojemnika. Ustalimy też pozostałe szczegóły współpracy.