Ponowne wykorzystanie gruzu, czyli do czego jeszcze może się przydać

Gruz w czystej postaci może być wykorzystany ponownie. Dlatego jedni pozbywają się go, inni kupują. Przed zamówieniem kontenera i usługi wywóz gruzu, warto zastanowić się, czy przypadkiem nie przyda się w najbliższej przyszłości. Bo jak się okazuje, wykorzystanie czystego gruzu jest bardzo szerokie, a sam materiał uchodzi za cenny.

Jak wykorzystać gruz po remoncie?

Gruz uzyskany w czasie prac remontowych można wykorzystać na wiele sposobów. Warto wspomnieć o tych najpopularniejszych.

Budowa elementów małej architektury

Gruz świetnie nadaje się do tworzenia skarp i pagórków. Łącząc go z innymi materiałami, można zbudować też atrakcyjną kaskadę. Świetnie sprawdzi się również przy wykonywaniu alejek, ścieżek i dróżek w ogrodzie.

Budowa chodnika lub podjazdu

Wykorzystanie gruzu na przydomowej posesji nie ogranicza się wyłącznie do ogrodu. Nie zapominajmy o chodniku prowadzącym od furtki aż po same drzwi domu ani tym bardziej o podjeździe. Planując tego typu prace, również warto wykorzystać powstały wcześniej gruz. Może okazać się wyjątkowo przydatny w przypadku gliniastych terenów. W tej sytuacji świetnie utwardzi podłoże.

Tworzeniu drenażu terenu

Prawidłowe odprowadzanie wilgoci gromadzącej się w gruncie, jest niezwykle istotne. Tworząc profesjonalny drenaż, warto wykorzystać gruz. Do wykopanego wcześniej dołu należy wrzucić gruz, dzięki czemu spływająca woda będzie gromadzić się właśnie w tym miejscu.

Budowa tarasu

Gruz warto wykorzystać do utwardzenia powierzchni pod taras. Sprawdza się jako materiał do tworzenia podbudowy, na którą wylewa się właściwą nawierzchnię tarasu. Należy więc zastanowić się, czy na liście kolejnych prac w niedalekiej przyszłości nie pojawi się właśnie budowa tarasu.

 

Może zdarzyć się tak, że mimo szerokiego zastosowania tego odpadu, gruz powstały w wyniku remontu, nie będzie do niczego potrzebny. Można go wówczas oddać, a jeśli ktoś chce pozbyć się go szybciej i wygodniej. Jak? Szczegóły poniżej.

Kontener na gruz – usługa na wyciągnięcie ręki

W razie, gdyby okazało się, że gruz nie jest potrzebny i trzeba szybko się go pozbyć, wystarczy zamówić kontener na gruz. A jeśli mowa o gruzie zmieszanym, po prostu kontener na odpady poremontowe. Zresztą takie szczegóły trzeba ustalać z firmą. Jedno jest pewne – usługa cieszy się dużym zainteresowaniem. To najlepsza opcja z uwagi na fakt, iż niczym tak naprawdę nie trzeba zaprzątać sobie głowy. Wystarczy zamówić kontener i go zapełnić. Firma odbierze zapełniony i przetransportuje tam, gdzie odpady zostaną posegregowane, w miarę możliwości poddane recyklingowi. Ostatecznie trafią tam, gdzie jest ich miejsce. Wszystko profesjonalnie, legalnie i co ważne, sprawnie.

 

U nas też możesz zamówić kontener. Mamy pojemniki o pojemności do 15m3, które świetnie nadają się do załadunku gruzu. Przy małych ilościach proponujemy worki Big-Bag, które też nadają się do transportu tych odpadów. Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do korzystania z naszych usług.