Sprzątanie domu po remoncie – jak zapanować nad stertą śmieci?

Podczas remontu, szczególnie generalnego, powstaje mnóstwo rozmaitych śmieci. Nierzadko jest to gruz, ale nie brakuje też odpadów zmieszanych, wielkogabarytowych i niebezpiecznych dla środowiska. Wielu z nich nie można wyrzucić do przydomowego śmietnika, czy do kosza w altanie śmietnikowej w okolicy bloku. Jak więc zapanować nad tymi odpadami, gdzie je wyrzucić, jak segregować, by nie popełnić błędu i tym sposobem nie zostać ukaranym?

Ponowne wykorzystanie odpadów

Należy pamiętać, że niektóre odpady mogą być wykorzystane ponownie. Czasem nawet mebel, który jest już stary i nieco wysłużony, może zyskać drugie życie poprzez renowację. Tym bardziej starodawne, drewniane, dobrze wykonane meble dają się z łatwością odnowić. Może więc warto zrobić segregację wśród rupieci i wybrać te, które nadają się do ponownego użytku w odnowionym mieszkaniu? Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Do ponownego użytku nadaje się również czysty gruz, jeżeli na przykład ktoś planuje utwardzenie terenu wokół domu, czy przymierza się do wykonania fundamentów. Niepotrzebnych odpadów trzeba pozbyć się w sposób legalny i w miarę możliwości szybki.

Odbiór odpadów przez firmy współpracujące z poszczególnymi gminami

Poszczególne gminy współpracują z firmami, które w ustalonych dniach przejeżdżając ulica po ulicy, odbierają określone odpady złożone w odpowiednim miejscu. Jednak nie zabierają zmieszanych śmieci, a konkretny ich rodzaj. Jeśli dziś odbierają stare meble, to tylko meble. W kolejnym dniu lub w jeszcze innym terminie porządkują jeszcze inne odpady. Są jednak takie śmieci, których tego typu firmy nie zabierają. W związku z tym nawet korzystając z tej opcji, po remoncie czasem trudno jest pozbyć się wszystkiego. Ale na szczęście jest i na to sposób – kontener na odpady!

Legalny wywóz odpadów poremontowych

Legalny wywóz odpadów poremontowych oferują specjalne firmy, które na co dzień odbierają śmieci od swoich klientów i transportują je do odpowiednich punktów. Wystarczy zamówić usługę, a konkretnie kontener na śmieci, aby pozbyć się wszystkiego, co nagromadziło się w wyniku przeprowadzanych prac remontowych. Firma dostarcza kontener na określony czas, a jeśli klient potrzebuje, może dowozić kolejne pojemniki. Zamawiając usługę, należy poinformować pracownika firmy, co dokładnie jest do wywiezienia. Da to możliwość zaproponowania konkretnego pojemnika. Firma ma kontenery na gruz, ogólne śmieci po remoncie (gruz, resztki płyt, folie, małe ilości styropianu, waty szklanej i elementy metalowe, śmieci z plastiku, papier i karton), na papę, materiały izolacyjne oraz meble.

Dlaczego legalny wywóz odpadów jest tak ważny?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem śmieci w kontenerach. Oto niektóre z nich:

  • firma działa legalnie, ma uprawnienia, certyfikaty, więc nie trzeba zamartwiać się tym, gdzie śmieci te trafią,

  • odpady przetransportowane do odpowiedniego punktu, jeśli będzie to możliwe, zostaną poddane recyklingowi,

  • korzystanie z usług firmy zajmującej się wywozem śmieci jest wygodne, bo samodzielnie dostarczy pojemnik i odbierze go, gdy będzie już zapełniony,

  • firma odbierze każde ilości odpadów poremontowych.

 

Kontener na odpady poremontowe oferuje też nasza firma. Jeśli przymierzasz się do remontu, zapoznaj się z naszą ofertą. Umów usługę na konkretny dzień, a dostarczymy Ci pojemnik, który sprosta Twoim oczekiwaniom.